Kesme Çiçek Taşımacılığı

Ülkemizde çeşitli bölgelerde yetiştirilen birbirinden farklı çiçekler, toplandıktan sonra uzak mesafelere gönderilebilir. Kesme çiçek taşımacılığı büyük bir titizlik gerektiren taşıma türüdür. Kesme çiçeklerin ortalama ömrü 2 hafta kadardır. Kesme çiçek toplandıktan sonra hemen solmaması için belli bir ısı ve nem oranına sahip ortamda transferi sağlanmalıdır. Firmamız kesme çiçeklerin istenen adrese ulaştırılmasında kaliteli ve güvenilir bir hizmet ilkesi ile hareket eder.

Kesme Çiçek Taşımacılığının Önemi

Kesme çiçek taşımacılığı sürecinde ağırlıklar, mesafeler kadar çiçekler hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Taşınacak kesme çiçeklerin boyutlarına, dallarının hassaslığına da dikkat etmek önemlidir. Çiçeklerin zarar görmemesi için takip edilmesi gereken yüklenme sırası, yerleştirilme şekli ve aracın maksimum aldığı bitki miktarı da kesme çiçek taşımacılığında önemli maddeler arasında sıralanabilir. Kesme çiçek taşınma işleminde görevli personelin gerekli eğitimleri alması gerekir. Görevli çalışanın aldığı bu eğitimler sayesinde kesme çiçek ürünlerinin lojistiğini sorunsuz bir şekilde sağlanabilir.

Kesme çiçeklerin transferinin yapılacağı mesafe ve hava koşulları taşınacağı aracın niteliklerini etkiler. Uygun hava koşullarında ve kısa mesafelerde çiçekler açık kasalı ya da tenteli araçlarla taşınabilir. Zorlu hava koşulları ve uzun mesafelerde ise frigo tipi kasalar taşıma için çok daha uygundur.

Kesme Çiçek Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kesme çiçekler, gelişen teknolojinin verdiği imkanlarla dünyanın her yerine uygun taşıma ekipmanları sayesinde rahatlıkla taşınabilir. Özel araçlar aracılığı ile bir noktadan diğer noktaya ulaştırılacak kesme çiçeklerin yapısal özelliklerini kaybetmemesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

●       Kesme çiçek kargo sürecinde ilk şart, uygun ısı ve nem kriterlerine göre dizayn edilen araçlarla transferlerin sağlanmasıdır. Ürünlerin kriterlerine göre dizayn edilen araçlarımız gerekli ısı ve nem seviyesine bağlı kalarak ürünün tazeliğini son tüketiciye kadar korumasını sağlar.

●       Teslimat adresi uzun olan ürünlerin taşınmasında iklimlendirme sistemleri hayati bir öneme sahiptir. Isı kontrolü sürekli takip edilen araçlar, kesme çiçek taşımacılığı çözümlerini etkili bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur. Kesme çiçeklerin varış noktasına taze bir şekilde şekilde ulaşması için ısı kontrollü araçlarımızla transfer sağlanır.

●       Kesme çiçek taşıyan araçlarımızda hijyen kurallarına uygun olacak şekilde taşıma gerçekleştirilir.

●       Uzman bir kadro ile gerçekleştirdiğimiz kesme çiçek transferi, ürünlerin özelliklerine uygun olacak şekilde yerleştirilir ve taşınır.

Kesme çiçek taşımacılığı hakkında daha detaylı bilgi almak için özmalı filosuyla hizmet veren Alper Lojistik müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Alın
Kişisel verilerimin ve gerekmesi halinde özel nitelikli kişisel verilerimin burada yer alan Gizlilik Bildirimi kapsamında işlenmesine izin veriyorum