Uluslararası Taşımacılık

İki ülke arasında gerçekleşen her türlü araç ile nakliye işlemi uluslararası taşımacılık olarak isimlendirilir. Eşya ya da ürünleri maksimum seviyede muhafaza ederek taşıyan Alper Lojistik, müşteri odaklı bir yaklaşım benimser. Kara, deniz, hava ve demir yolunun tercih edildiği taşıma süreci, sorunsuz bir şekilde yürütülür. Güçlü iş ortakları ile hareket eden Alper Lojistik, müşterilerine güvenli bir süreç sunar.

Uluslararası Taşımacılık Çeşitleri

Ülkeler arası taşımacılık çeşitleri kara, deniz, hava ve demir yolu ile gerçekleştirilir. Müşterilerin tercih ettiği transport şekline göre farklı sözleşme ve belgeler hazırlanır. Alper Lojistik, güçlü iş birlikleri ile sürdürülür. Sözleşmede taşınacak malın adedi, ağırlığı, araç ile ilgili bilgiler, yükleme ve boşaltma yerlerinin belirtilmesi gerekir. Sıklıkla tercih edilen karayolu ile taşımacılık, kilit bir lojistik yöntemidir. Rekabetin en fazla olduğu bu yol, kapıdan kapıya aktarmasız yapılan bir taşımacılık yoludur. Eşyaların az yıpranmasını imkân tanıyan karayolu taşımacılığı, güvenli bir yöntemdir. Düşük maliyetli bir lojistik yöntemi olan denizyolu taşımacılığı, tramp ve liner olmak üzere 2 kategoriye ayrılır. Kereste, maden ve kömür tramp; konteyner ve ro-ro ise liner taşımacılığına girer.

Birden fazla ürünün rahatlıkla taşındığı bir uluslararası taşımacılık yöntemi olan havayolu lojistiği, hızlı bir yöntemdir. Proje, kargo, tehlikeli madde, cenaze, değerli mal, değersiz belge, transit yükleme sistemi gibi ürünler havayolu ile kolay bir şekilde taşınır. Yakın mesafelerde bulunan ülkeler arasında gerçekleşen demiryolu taşımacılığı, tonajlı ve havaleli yükler için ideal bir yoldur. Devletler tarafından uygun görülen bu yöntem, karayolu yükünü de hafifletir. Bu taşımacılık türünde, araçların hız kapasitesi ve verilen taşıma hızı paralellik gösterir. Çevre dostu olan demiryolu taşımacılığı, kitle lojistiğine de oldukça elverişlidir.

Uluslararası taşımacılık içerisinde yer alan bu yöntemde ülkeler arasında geçiş üstünlüğü bulunur. Sefer süreleri sabit olan demiryolu lojistiği, sabit fiyat garantisi ile tercih edilir. Alper Lojistik uluslararası taşımacılık türleri ile müşterilerine hızlı dönüşler verir. Alper Lojistik güvencesi ile tanışıp sunduğu hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak için müşteri ilişkileri ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.    

Teklif Alın
Kişisel verilerimin ve gerekmesi halinde özel nitelikli kişisel verilerimin burada yer alan Gizlilik Bildirimi kapsamında işlenmesine izin veriyorum