Sürdürülebilirlik 

Alper lojistik son zamanlarda dünyada oldukça önemli bir konu olarak kabul edilen sürdürülebilirlik alanına ayrı bir yer ayırır. Birey veya bireylerin kendi ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermemeyi şirket olarak kendimize borç biliriz. Hepimize yetecek kaynakları hunharca tüketmek yerine bizden sonra gelecek nesillerin hakkını tüketmeyi şirket politikalarına aykırı buluruz. Başta ekonomik, sosyal, çevresel gibi birçok alanda olumlu özelliği olan sürdürülebilirlik kavramı Alper lojistik tarafından bir ilke olarak tanımlanır. 

Lojistik şirketimiz, sürdürülebilirliğe önem verir. Bu başlık, şirketin ilkelerinde önemli bir yerde konumlanır. Alper lojistik, sürdürülebilirlik alanında belirlediği ilkeyi başarı ile uygulamak için hizmetlerini geliştirir. Çalışanların bu konuda farkındalıklarını arttırmak için çalışmalar yürütür. Aynı zamanda paydaşlarını da bu konuya dahil ederek onlarla iş birliği oluşturulması için çalışır. Şirketimiz amaç olarak gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı amaç edinerek hizmet verir. Şirketimiz sürdürülebilirlik kavramı ile birçok alanda artı değerler yaratmayı amaç edinerek çalışmalarını yürütür. Bu kavramın ekonomik sürdürülebilirlik ve çevresel sürdürülebilirlik alt başlıklarına özel değer verir. Şirketimiz ekonomik sürdürülebilirlik kavramının paydaşlar, müşteriler, çalışanlar, ülkeler vb. için büyük önem taşıdığının bilincinde hareket eder.  

Ekonomik Sürdürülebilirlik 

Ekonomik sürdürülebilirlik ile çalışanlarımız ve müşterilerimizle uzun bir yola çıkabilmek için açık ve şeffaf bir yönetim modeli uygular. Şirketimiz verdiği hizmette verimliliği arttırmak için geliştirme çalışmaları uygular. Bu da ekonomik sürdürülebilirlik açısından önemli rol oynar. Şirketimiz ekonomik sürdürülebilirlik için en önemli kavramlardan biri olan operasyonel verimliliği kullanır. Bu sayede gelişen teknolojiden yararlanarak maliyet düşüklüğünün gerçekleşmesi sağlanır. Çevresel sürdürülebilirlik kavramı alanında ise şirketimiz enerji verimliliği ve düşük karbon emisyonu için çalışır. Özellikle filo ağında sahip olduğu araçların çevre dostu ve düşük karbon emisyonlu olmasına özen gösterir. Bu durum şirketimizin çevresel sürdürülebilirlik alanında Avrupa standartlarında hareket ettiğini gösterir. Şirketimizde kullanılan ekipmanlar, seçilen aydınlatma kaynakları, müşterilere sunulan taşıma seçenekleri, düşük karbon emisyonlu araçların seçimi çevresel sürdürülebilirlik alanında şirketimizin uyguladığı yöntemlerin başında gelir. 

Gelecek nesiller yokmuşçasına kaynakları tüketmeden, ekonomik ve çevresel olarak başta şirketimiz olmak üzere tüm dünyaya olumlu etkileri olan sürdürülebilirlik kavramı lojistik şirketimizin en önemli ilkelerinden biridir. Alper Lojistik güvencesiyle tanışmak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.