Bozulabilir Ürün Taşımacılığında Nelere Dikkat Edilmeli?
29.11.2022
  • URL Kopyalandı

Bozulabilir ürün taşımacılığı, hassas ve tazeliğini koruması gereken ürünleri taşımak için tercih edilir. Taşınan ürünler için uygun koşulların sağlandığı taşımacılık türüdür. Kesme çiçekler, taze sebze ve meyveler, dondurulmuş gıdalar ve tıbbi malzemeler bozulabilir ürün taşımacılığına konu edilen ürünlerdir.. Bu ürünlerin taşınması sırasında ortam şartlarına dikkat edilmesi gerekir. Ürünlerin bozulmaması için her birinin kendi ihtiyacı olan sıcaklık ve nem şartlarına uygun olarak taşınmaya ihtiyacı vardır. Firmamız bozulabilir kargo şartlarına uygun koşulların teknoloji desteği ile titizlikle sağlandığı araçlarımız ve uzman kadromuz ile hizmet verir.

Bozulabilir Ürün Taşımacılığında Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Bozulabilir ürün taşımacılığında temel olarak ürünlerin taşındığı sıcaklık ve nem oranlarına dikkat edilmesi ilk sırada yer alır. Peki, bozulabilir ürün taşımacılığında gerekli olan diğer önemli şartlar nelerdir?

●       Ürünlerin geri dönülmez hasarlar yaşamadan, tazeliği bozulmadan yola devam edebilmesi için araç içerisinde gereksinim duyduğu tüm şartların sağlanması gerekir.

●       Araçlarda yer alan uygun soğutma sistemleri sayesinde, ürünlerin sıcaklık ve nem değerlerinin istenilen sınırlarda tutulması sağlanır.

●       Araçların taşıma haznesinin sıcaklık ve nem parametreleri, yolculuk boyunca sürekli olarak takip edilir. Taşıma haznesi sıcaklık değişikliklerine karşı gerekli önlemler de alınır.

●       Taşınacak ürün çeşidinin belirlenerek taşınma esnasında görülmesi olası zararların önüne geçilir. Özellikle ürün çeşidine göre taşıma yapılarak ürünlerin kullanım özelliği de korunmuş olur.

Bozulabilir Ürün Taşımacılığında Hangi Ürünler Taşınır?

Bozulabilir ürün taşımacılığı herhangi bir şekilde sınırlandırılamaz. Dondurulmuş balık, sebze ve meyveler, süt ürünleri, taze balık, yumurta, dondurulmuş et ve et ürünleri, canlı çiçekler, taze et ve et ürünleri, ilaç ve benzeri tıbbi eşyalar ile taze balık gibi ürünlerin tamamı bozulabilir gıda taşımacılığı kapsamında değerlendirilir.

Bozulabilir ürünlerin taşınma işleminde görevli çalışanların gerekli tecrübe ve deneyime  sahip olması da oldukça önemlidir. Bu personelin gerekli eğitimleri alması ve bozulabilir ürün taşımacılığının uzman personel tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.  Çalışanlarımızın aldığı  eğitimler belirli aralıklarla tekrarlanarak  ürün ve taşımacılık süreçleri hakkındaki güncel bilgiler ile donanmaları sağlanır.  Bu eğitimleri almış uzman personellerimiz  ürünlerini sorunsuz bir biçimde istenilen yere  zamanında ve güvenle  teslim eder.

Dünyanın birçok yerine güvenle ve tazeliğini koruyarak taşıyabileceğimiz bozulabilir ürünler, araçlarımızın uygun sıcaklık ve nem oranına göre taşınır. Bozulabilir ürün taşımacılığı konusunda detaylı bilgi için Alper Lojistik müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.