İlaç Taşımacılığı
12.12.2022
  • URL Kopyalandı

İlaç Taşımacılığı

İlaç taşımacılığı, ilaç ve medikal endüstrisinde uygulanan standartlar gereği bazı prosedürleri takip eder. Kullanılan araç ve malzemelerin özellikleri, gerekli güvenlik önlemleri ile farklı taşıma koşulları Alper Lojistik’in yürüttüğü süreç üzerinde belirleyici rol oynar. Genel olarak, hedef ülkeye denizyolu ile taşınan malzemeler, ilaç taşımacılığının başrol oyuncularıdır. Detaylı bir süreç olan bu yöntem, medikal taşımacılığı olarak da adlandırılır.

İlaç Taşımacılığının Önemi

Tüm dünyada birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar, tek bir yüklemede daha fazla ürünün taşınmasından dolayı denizyolu taşımacılığı tercih edilir. Kapsamlı ve geniş olan taşıma gemileri, ilaçların kayıpsız bir şekilde taşınmasını sağlar. Taşıma maliyetlerinin düşük olması da, bu yöntemin kullanılma nedenidir. Karayolu taşımacılığı da kullanılarak bozulması kolay olan serumlar, kanser ilaçları, enjeksiyon ilaçları taşınır. Her türlü medikal ürün, cihaz ya da makineler de bir ülkeden diğer ülkeye ulaştırılır. Ürünler, belirli sıcaklıklarda güneşten korunarak taşınması esastır.

İlaç Taşımacılığında Alper Lojistik Farkı

Alper Lojistik tarafından ilaç taşımacılığına uygun çözümler getirilerek endüstrinin ve müşterilerin ihtiyaçları karşılanır. Uluslararası mevzuat ve uygulamalara uygun şekilde gerçekleştirilir. GPD standartlarına bağlı kalınarak taşınan ilaçların içerisinde bulunan kimyasal ve yapısal bileşenlerinin korunması hedeflenir. Alper Lojistik, müşterilerinin şehirlerarası ve uluslararası trafikte kesintisiz olarak ilaca ulaşmalarına destek olur. Deneyimli kadrosu ile var olan programı optimize edip müşteri taleplerine uygun esnek lojistik çözümler sunar. İlaçlar, kendilerine uygun konteyner ve yük gemilerinde taşınarak korunur. İlaçların bozulmaması için ihtiyaç duyduğu soğutma koşullarının sağlanması gerekir. Soğutucu ünite ile stabil ve güvenli ısı kontrolü sağlanır. Frigo taşıma araçlarını kullanan Alper Lojistik, ilaç ve medikal cihazları hedef noktaya hızlı ve maliyet odaklı lojistik yöntemleri ile ulaştırır. Ayarlanabilir ısı özelliklerine sahip olan bu araçlarda sağlıklı bir şekilde korunur. Hava ve araç içi ortam koşullarına uygun olarak ulaştırılır. Özel şartları sağlayan frigo araçları, uygun ücret ve güvenli bir sistem sunar. İlaç taşımacılığını güvenli koşullarda gerçekleştiren Alper Lojistik, taşınan malzemeleri koruyarak iletir. Alper Lojistik güvencesi ile tanışarak müşteri ilişkileri ekibiyle iletişime geçerek sunulan hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.