Isı Kontrollü Taşımacılık
12.12.2022
  • URL Kopyalandı

Isı Kontrollü Taşımacılık

Isı kontrollü ve soğuk zincir lojistiğinde servis sağlayıcısı olarak görev yapan Alper Lojistik, taşıma ve dağıtım çözümleri sunar. Üretimden son tüketiciye ulaşana kadar geçen tüm aşamalarda gereken ısı ve hijyen standartlarını sağlar. Serin, soğuk, donmuş ya da oda sıcaklığında muhafaza edilen tüm ürünler, sorunsuz bir anlayış ile ulaşır. Özel ve uluslararası taşıma şartlarına uygun olarak işleyen ısı kontrollü taşımacılık süreci, Alper Lojistik’in uzman kadrosu tarafından profesyonel bir şekilde yönetilir.   

Isı Kontrollü Taşımacılıkta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Sebze, meyve, et, balık, ilaç ve taze çiçek taşımacılığında tercih edilir. Gönderilen ürünlerin tazelikleri korunarak hedef ülkeye ulaştırılır. Hassas dondurulmuş gıda ürünleri, derin donduruculu soğuk hava depolarında soğuk zincir kırılmadan saklanır. Alper Lojistik, güçlü ekibi ve filoları ile müşteri ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılar. Bu süreçte, nem ve hava kontrolleri defalarca gerçekleştirilir. Taşınacak ürünün çeşidi belirlenip olası zarar riskleri en aza indirilir. Ürünler ısı, nem, soğukluk, çevresel etmenler, iklim ve mevsim şartlarına uyum sağlanarak korunur. Ürünlere uygun ısı değerleri, raf ömürlerini etkiler. Her aracın belirli standartlara uygun olarak ayarlanıp ürünler yerleştirilir. Soğuk zincir içerisinde taşınan ürünler için kuru buz kullanılır. Bu sistem sayesinde gıda ürünlerinin tazeliği, rengi ve dokusu önemli ölçüde korunur.

Isı kontrollü taşımacılık, kolay bozulabilir ürünlerin yüklenmesi için hızlı ve titiz davranılmasını gerektirir. Hava koşullarından etkilenip zarar görmelerinin önüne geçilir. Araçlarda bulunan iklimlendirme sistemi, ısı kontrollü taşımacılık sürecinin önemli bir faktörüdür. Taşınan ürünlerin doğal yapısının bozulmamasına özen gösterilir. Ürünler, doğru bir şekilde yerleştirilerek herhangi bir zarar uğraması önlenir. Hava almaması sağlanarak dondurulan ürünlerin çözünme sorunu ortadan kaldırılır. Depolama aşamasında ise bağıl nem oranı ayarlanarak ürünlerdeki su kaybı ve buruşma gibi durumlara engel olur. Alper Lojistik, güçlü altyapısı ile iş ortakları olan ülkelere sorunsuz, hızlı ve güvenli bir hizmet verir. Isı kontrollü taşımacılık sürecini doğru adımlarla yönetir. Alper Lojistik güvencesiyle tanışmak ve hizmetler hakkında bilgi almak için müşteri ilişkileri ekibiyle iletişim kurabilirsiniz.